Stříhání psů Dita - Praha 8, pro Vás připravilo pár rad a tipů na soužití s pejsky:

Pes a kůň

To jsou dvě neoddělitelné součásti mého života. Pes a kůň patří neodmyslitelně k sobě už od dávných dob, kdy oba pomáhali svým pánům při lovu, doprovázeli dámy na vyjížďky a patřili ke každodennímu životu. I dnes když navštívíte nějakou stáj, tak tam vždy bude pobíhat nějaký psí kamarád. Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu a ještě lepší je, když Vás při projížďce může doprovázet i pejsek. Při společné vyjížďce se pes vyběhá a nebude v něm přebytečná energie, takže pak nehrozí, že vám z přemíry elánu zdemoluje dům nebo zahradu. Další důvod je ten, že budete mít v jednom okamžiku u sebe oba dva své čtyřnohé kamarády. Takovéto soužití člověka, koně a psa má ale svá pravidla, pojďme se na ně tedy společně podívat.

Celý článek...

 

Se psem u moře

Termíny dovolených se blíží a čím dál tím víc páníčků by rádo trávilo pohodové chvíle se svým čtyřnohým kamarádem. Dneska se podíváme na pár rad, které nám pomohou v případě, že cestujeme s pejskem k moři.

Celý článek...

 

Pes a kolo

Počasí nám přeje a láká nás podniknout nějaký krásný výlet. O tom jak cestovat s pejskem různými dopravními prostředky jsme si už řekli v předchozích článcích. Dnes se podíváme na to, na co dát pozor, když pojedeme s pejskem na kole.

Celý článek...

 

Pejsci a sluníčko

Tak a opět na nás vykukuje sluníčko. Lidé i příroda ožívají při záplavě nové energie, ale nesmíme zapomínat na to, že sluníčko dokáže být i nebezpečné.

Celý článek...

 

Pes alergik

Bohužel v dnešní době už není alergie, neboli přecitlivělost spojená s nadměrnou reakcí těla na nejrůznější látky z okolního prostředí jen výsadou člověka, pes s alergií již dnes není žádnou výjimkou. O tom proč tomu tak je a co s tím můžeme dělat pojednává hezký článek MVDr. Petra Vokouna.

Celý článek...

 

Alergie na psy

Minule jsme si v souvislosti s jarem povídali o klíšťatech. Dnes bych se ráda zmínila o neméně důležitém problému a tím je alergie. Dnes si řekneme něco o lidské alergické reakci a příště o té psí. Našla jsem pro Vás tyto zajímavé informace:

Celý článek...

 

Psi a klíšťata

Ve svém článku „Jaro a paraziti“ jsem se snažila přiblížit problematiku ektoparazitů. Spousta lidí se mě při stříhání ptá konkrétně na klíšťata a tak jsem se rozhodla najít nějaké další informace.

Celý článek...

 

Čištění análních žlázek

Všimli jste si, že si Váš pejsek olizuje nebo okusuje zadní části těla, „sáňkuje" s nataženýma zadníma nohama po zemi nebo se zvýšil jeho typický zápach ve stresových situacích? Tak to je nejvyšší čas na kontrolu análních žlázek.

Celý článek...

 

Péče o psí oči

Ve svých článcích se Vás postupně snažím seznámit s tím, jak se nejlépe postarat o svého psího kamaráda. Ani dnešní článek nebude výjimkou, podíváme se na péči o pejskovy oči.

Celý článek...

 

Jaro a paraziti

Máme tady jaro a s ním jsou spojeny nejen delší procházky a výlety s pejsky, ale také větší výskyt vnějších parazitů, kteří můžou naše čtyřnohé kamarády pěkně potrápit.

Celý článek...

 

Čištění psích uší

Čištění uší patří k základní péči o psa. Sluch je pro pejsky jedním z nejdůležitějších smyslů a proto musíme provádět pravidelnou kontrolu a citlivé čištění, které zabrání vzniku nepříjemného zánětu zvukovodu. V ušní špíně a mazu se totiž výborně daří různým bakteriím a parazitům.

Celý článek...

 
Více článků...